když není něco nemožné, musí existovat způsob, jak se to dá uskutečnit    Sir Nicholas Winton
Stáváme se stejnými a tím se stáváme ničím... (M. Stanne - DT)

Červen 2009

Počítač z Antikythéry

15. června 2009 v 10:50 | Euphoric-Endeavor |  >Úvahy na téma...

nedá mi to, abych to sem nedala.. zaujalo mě to.. já jen.. že si furt stěžuju na ZHT.. nu.. ještě, že to jde, tak, jak to jde.. xDDD
*****

První počítač světa


Počítač z Antikythéry

Foto: tn.cz


17.05. 01:29 | tn.cz /kar
17. května 1902 byl objeven nejstarší počítač světa. Pochází ze starověku.Staří Řekové znali počítače. K tomuto podivuhodnému závěru dospěli vědci, když se jim do rukou dostal mechanismus z Antikythéry.

Vše přitom začalo zcela nenápadně. Na jaře roku 1900 se řecký sběrač mořských hub Elias Stadiatos potápěl u ostrova Antikythéra. V hloubce 42 metrů pod vodou si povšiml podivného vraku lodi. O dva roky později v polorozpadlé kostře antického plavidla našel archeolog Spyridon Stais zvláštní ozubené kolečko. Nejprve moc archeology nezaujalo; mnohem zajímavější pro ně byly desítky řeckých soch, které z vraku zachránili. Ale když se pak našlo dalších 70 úlomků ozubených koleček, začalo být jasné, že se jedná o něco výjimečného. Jednotlivé dílky zjevně tvořily komplexní stroj.

Počítač z Antikythéry

Foto: internetOd okamžiku, kdy mechanismus opustil mořské dno, se začaly objevovat spekulace o tom, jaký mohl být jeho účel. Pravda se začala vynořovat až v 50. letech 20. století. Tehdy si američtí archeologové poprvé uvědomili, že když se jednotlivé dílky tajemného soustrojí spojí, vznikne přístroj, který připomíná jednoduchý mechanický počítač. Dalším vědcům se podařilo stroj rekonstruovat a dokonce vytvořit jeho funkční kopii. Výsledek výzkumu navždy změnil pohled, kterým jsme se dívali na antiku.

Co o něm víme?

Strojek vyrobený z 37 ozubených koleček zasazených do bronzové bedýnky vznikl zřejmě mezi roky 150 př. n. l. a 100 př. n.l. Byl vytvořený pro velmi přesné zaznamenávání pohybu Slunce a Měsíce. Dokázal předpovídat jejich zatmění a dokonce pracoval s nepravidelnou oběžnou dráhou, po níž obíhá Měsíc kolem Země. Protože za objevitele této anomálie bývá pokládán Hipparchos z Rhodu, je možné, že se na výrobě artefaktu podílel. Tomu napovídají i řecká písmena na součástkách. Nejnovější výzkumy však ukazují jako místo původu spíš Korint.

Počítač z Antikythéry
Rekonstrukce počítače Antikythéry.
Foto: internet


Nejnovější výzkum

Počítač z Antikythéry dnes leží v řeckém Národním muzeu v Athénách. Části jsou příliš křehké na to, aby se daly transportovat. Proto se nejnovější výzkum provádí přímo v muzeu. Podílí se na něm v současnosti univerzita v Cardiffu, několik řeckých muzeí a ústavů a také soukromé společnosti X-Tek Systems a Hewlett-Packard. Poslední jmenovaná firma vyrobila speciální 3D scanner, X-Tek Systems zase do Athén přivezli dvanáctitunový tomograf. Díky těmto přístrojům se podařilo přečíst a přeložit některé nápisy na součástkách. A když se podmořským archeologům podařilo v roce 2005 objevit v moři u Antikythéry další dílky mechanismu, měli vědci vyhráno. Mohla vzniknout kompletní rekonstrukce strojku.

Co uměl?

Proč se vlastně o artefaktu říká, že je to první počítač? Některé jeho funkce jsou totiž počítači hodně podobné. Když se do něj zadalo datum, mechanismus pro daný den spočítal pozice Měsíce, Slunce a další astronomické informace, které se ke dni pojí. Zajímavé je, že stroj vše počítal tak, jako by Země byla uprostřed vesmíru a Slunce se otáčelo kolem ní. Přesto fungoval bezchybně. Mechanismus dokázal pracovat se dvěma kalendáři - egyptským a řeckým. Uměl určit i roky, na něž připadaly olympijské hry.

Podívejte se, jak složitý byl počítač z Antikythéry.
Video: YouTube.com
K čemu sloužil?

Vědci sice dokázali rozšifrovat, jak mechanismus fungoval, ale dodnes přesně neví, k čemu sloužil. Výroba takového stroje musela být příšerně drahá, takže musel mít jasný účel. Jednou z nejpravděpodobnějších verzí je astrologie. Horoskopy si ve starověku nechala dělat většina vladařů i dalších významných osob. Protože matematické výpočty, které návrh opravdu dobrého horoskopu provázejí, byly tehdy extrémně náročné (především na čas), mohl se návrháři horoskopů počítač hodit. Ostatně kompjútry používá i většina současných astrologů.


Dalším, kdo mohl mechanický počítač chtít, byly chrámy. Ty musely přesně určovat data nebeských jevů, musely na ně být vždy správně připravené. Kdo dokázal předpovědět zatmění Slunce, ten si získal přízeň davů.

Počítač z Antikythéry
Rentgenový snímek starověkého počítače.
Foto: internet


Řecko - starověká počítačová velmoc
Tento strojek zřejmě nebyl jediný svého druhu. Svědčí o tom především antická literatura. Už Cicero píše o podobném zařízení, ale popis mechanických strojků se objevuje už u Homéra a v dalších mýtech. Nejčastěji se mechanické stroje spojují s největším géniem antiky - slavným Archimedem. Podle některých pramenů vyrobil desítky pozoruhodných mechanických strojů, některých podobných tomu z Antikythéry.

Ať už je původ antikythérského počítače jakýkoliv, rozhodně to byl vynález, který o mnoho stovek let předběhl svou dobu. Používal například tzv. diferenciální převody, které se pak objevily až v 16. století. Podle expertů z projektu na výzkum mechanismu je stroj provedený tak detailně, že se o tom ani nesnilo technikům až do 18. století.
*****
Zdroj: tn.cz

KURVA UŽ NE!!!

15. června 2009 v 10:25 | Euphoric-Endeavor |  >Má duše
tak jsem přijela v půl desátý domů.. hmm.. jela jsem si jenom pro výsledky.. jako.. abych se dověděla známky.. tak.. z písemných zkoušek.. za tři.. to by šlo.. noo.. a praxe.. och jaké to překvapení.. ZA PĚT!!! ani tou druhou praxí jsem si to nespravila.. taky sem to posrala.. není se čemu divit.. a něco úúžasnýho..

JSEM JEDINÁ ZE TŘÍDY, KDO TO NEUDĚLAL!!!! DU CHCÍPNOUT!!!


A Static Lullaby-The Shooting Star That Destroyed Us All

13. června 2009 v 21:45 | Euphoric-Endeavor |  >Nezařazené songy
*****
och.. roztejkám se.. %) asi nová závislost.. :) ♥♥♥ EMO žijeeee =o** ♥

Wahrheit ♥ =´((

13. června 2009 v 14:45 | Euphoric-Endeavor |  >Nezařazené songy
*****
nádherná písnička.. moc.. nechápu, proč jsem si ju sem nedala už dřív.. =´(( ♥ ať žije duševní masochismus.. x))

už mi je to VŠECHNO jedno.. x((

13. června 2009 v 14:14 | Euphoric-Endeavor |  >Má duše

achoj..

nu.. tak.. v minulým článku jsem písala, že si ten "zbytek" mimo zoušek nechám na další článek.. tak dem na to.. pfff.. stejně.. to bude zase další kravina, jako všechny moje články.. nu.. ale co s tím nadělám.. nic.. právě, že vůbec nic.. nenene.. už se tu nehodlám sebelitovat, už nebudu řešit, jaká sem neschopná kráva.. jebu na to!! prostě to všechno musim brát tak, jak to je.. a proč? protože to kurva lepší nebude!! jojo.. a bude to jenom horší.. och moje optimistické úvahy mi navozují záchvaty smíchu.. hhh.. psychopatickýho.. pfff.. pokaždý, když se začnu smát, se všeci kolem mě stáhnou o metr dál.. asi hrůzou.. možná.. noooo joooo.. co s tím naděláme.. x))
*****
dneska při obědě.. ZASE SEM TOHO KURVA MOC NESNĚDLA!! x(( bych se na to.. hmmm.. jsem čím dál tim víc slušnější, jak tak koukám.. Oh My Fucking Gerard.. ale s tím přeci taky nic nenadělám.. měla bych začít řešit věci, který nějaký řešení mají, a né ty moje veškerý ptákoviny, s kterejma jsem se srala doposud.. dávám příklad.. ZHT!! ano ano.. pověstná zkurvená heterácká technika mě v posledním měsíci dojebává do maximálních hodnot!! to jsem písala, jak v den a vlastně noc před písemnýma zkouškama jsem se rozčilovala s tím, že mi kurva nejde z toho pojebanýho počáku přetáhnout písnička do mobila?? ne?? nooo.. volala jsem asi v půl desátý strejdovi do Stříbra.. a nešlo mi toooo.. volala jsem s ním skoro do půlnoci.. a stejně sme na to nepřišli.. pak mě donutil spát, když ze mě nechtěně vypadlo, že mám druhý den zkoušky..
*****
tak jsem to položila.. a?? pak už mi to šlo.. ten download mi tam naskočil právě, když jsem zavěsila.. pěknééé.. chudák strejda Pepa byl na mrtvici.. nooo.. umim potěšit v noci v neděli.. jojo.. já vím.. x)) ale šlo to.. a teď?? UŽ TO ZASE KURVA NEJDE!! a ani netušim, kde mám ten PC Suite stáhlej!! hledám ho v tom pojebanym systému jak kretén furt a nemůžu ho najít!! strejda, když tu byl, tak mě zjebal, proč si stažený systémový soubory ukládám do podsložek do mega složky TWINCESTU!! no proč?? KURVA JÁ TO JINDE NENAJDU!! a mám ten PC Spuite někde v systému a?? doposud jsem ho nenašla.. pěknééé.. Vista zkurvená.. co nevidět poletí mým krásným okýnkem na krásnou zahrádku.. áááá :-//
*****
nu ale to je fuk.. přetáhla jsem si ju tim mým způsobem, jak jsem to dělala pořád.. píchnu USB do mobila, do počáku, zapnu Modrýho zuba a přetáhnu.. huráááá.. ale tohle strejda nepochopil, proč si kombinuju bezdrátovej přenost Bluetooth s USB šňůrou.. nooo.. MĚ TO JINAK NEJDE!! a Ende!! stejně nepochopil.. ale.. dělám to tak pořád.. když mi to tedy laskavě jde.. nu.. už jsem o tomhle ticho.. to je asi jako to, když jsem v minulým článku řešila mojí neschopnost u praktických zkoušek.. taky je to na nic.. ale pořád mi to leží v hlavě.. musím se toho nějak zbavit.. PROTOŽE JE TO UŽ TOTÁLNĚ JEDNO!! už se s tím nic neudělá.. TEČKA!!
*****
a stejně mi ten mobil s počákem nejde spárovat!! áááá =´(( já cu Frozen do mobilaaaaaaaaa!! =´(( no a je to tu zase.. já se na to vyseru.. a láska mi asi už nenapíše.. kdo by měl taky nervy na takovou hysterku.. akorát ho chudáčka dojebávám.. =´(( měla bych tě nechat být, lásko.. =´(( já už nevím, co si mám počít.. a jako!! v pondělí si mám jet do školy pro výsledky.. jojo.. abych se po druhý dověděla, že jsem prolítla u zkoušek?? neee díky!!!! na to se vážně vyseru!! =´(( stejně mi jedna čtyrka moc nepomůže, tak co.. je to v hajzlu.. nejraději bych si zalezla do pokoje.. jako bych tu nebyla zalezlá celý dny.. pff.. a už se odsud nehla.. jenom za prckama, jinak ne..
*****
nooo.. zjistila jsem, že mě psaní článků jistým způsobem uklidňuje.. tenhle blog mám na výkec.. a Neviditelnej mám na to, abych světu něco dala.. ale.. asi je to k ničemu.. skoro nikdo ho nezná.. a asi si to nikdo nečte.. a jestli ano, tak jak to mám vědět?? chtěla bych znát vaše názory, od toho to je.. píšu to prostě tak, jak to cejtim, jak to prostě vidim, ne tak, kde se o tom určitym problému píše někde na odborných diskuzích a podobně.. prostě jaký to je z mýho pohledu.. a chtěla jsem vědět, jaký to je zase z pohledu toho čtenáře.. a je mi jedno, že ty názory budou odlišný.. od toho ty komentáře taky jsou.. každej sme jinej.. a o tom to je..
*****
ale.. takhle si prostě myslim, že to jsou jenom moje nesmyslný kydy, co nemá cenu ani číst.. a?? jednoduše si připadám ještě víc neschopná a nemožná.. x(( no nic.. písala jsem, že se už přestanu litovat.. tak mlčím.. mějte se líp, než já.. =o** papa.. ♥

nééééééééé - zkoušky pojebaný!!

12. června 2009 v 16:00 | Euphoric-Endeavor |  >Má duše

achoj.. =´((

nu.. titulek mluví za vše.. už jsem totálně v prdeli.. po všech stránkách.. asi bych to už měla konečně vzdát.. VŠECHNO.. tak.. čímpak začneme?? tak třeba včerejškem.. zbytek si nechám na další článek.. by se mi to sem nevešlo.. x)) hmm.. praktický zkoušky číslo dva.. nahoře na koblihárně.. tak moc jsem se bála, že si vytáhnu koblihy.. to bylo něco šílenýho.. předvčírem jsem hned po tý zkurvený neúspěšně složený zkoušce na čajovce (dílna v přízemí, kde se dělá čajový pečivo..), nedělala nic jinýho, než sem řvala, řvala a řvala.. ale rozhodně ne hned na praxi.. takovej kretén fakt nejsem, abych se rozbrečela před těma krávama mistrovejma, abych před nima ukázala svojí slabost.. to fakt ne..
*****
v tu středu jsem vypadla ze školy, hned jsem si dala do uší sluchátka a Chemiky na plný koule.. šla jsem pomalu, žádnej spěch.. bus mi jel až za hodinu a půl, tak jsem šla pomalu.. byla jsem tak v hajzlu, že jsem si zapomněla u nás v krámu u školy koupit colu.. tak jsem si ju koupila hned na autobusáku v hale.. pak jsem si zmoženě dřepla na nástupiště s číslem 8 a napila se coly.. konečně.. a pak? lidi okolo mě procházeli, slyšela jsem i přes sluchátka, jak se smějí.. začala jsem brečet.. prostě to šlo samo.. ani jsem nepípla, asi si toho ani nikdo z těch davů kolem mě nevšiml.. bylo mi tak hrozně.. =´(( vím, že jsem kretén, ale takhle moc se ten můj kreténismus ještě neprojevil.. já to ale umim, ale JSEM POMALÁ!! =´(( ale oni to vzali, jako že je to to samý..
*****
"NIC NEUMÍŠ A JEŠTĚ SI VYSKAKUJEŠ.." pořád mi to znělo v hlavě.. pomalu jsem tu hudbu neslyšela, pořád jsem viděla ty pohrdavý pohledy, to zhnusení, to, jak mě ponížily.. a taky to: "ALE JÍ JE TO OČIVIDNĚ JEDNO.. ANI TO S NÍ NEHNE.. PFFF.." kurva před nima brečet nebudu!! TO NIKDY!! takovou radost bych jim neudělala, ikdyž se mi stalo to nejhorší, co se stát mohlo.. prostě ne.. moje pocity není nic pro takový povrchní krávy!! jak se mě jednou ptali, CO VYZNÁVÁM!! když jsem si sundala bílej šátek a bílý hadry a převlíkla jsem se do černýho a vzala jsem si svůj šátek, černej s lebkama, kterej pořád nosim okolo krku.. ale to nechci řešit..
*****
chtěla jsem řešit zkoušky včerejší.. to bylo na praxi nahoře.. na koblihárně.. dělaj se tam koblížky, nějaký výrobky z listovýho těsta, chodský koláče a svatební koláčky.. nehorázně jsem se bála, že si ty koblihy vytáhnu.. =´(( šíleně.. protože je NEUMIM podle postupu, kterej na tý praxi máme.. dělala jsem je ve středu, když jsem se trochu probrala z toho nekonečnýho záchvatu.. prostě.. podle Hrníčkovejch receptů.. je to dobrá knížka a je to hrozně jednoduchý.. jenom jsem udělala kvásek a pak jsem všechno jenom smíchala dohromady, žádný žkoutky jsem nešlehala se zbytkem cukru a to další, co si nedokážu zapamatovat.. prostě jednoduchý.. a?? hrozně moc dobrý.. hlavně, když jsou horký..
*****
a musim se přiznat.. já VŮBEC NEJEDLA.. =´(( prostě mi bylo ta zle, že jsem do sebe nedostala vůbec nic.. jenom jednu tu koblížku.. horkou.. a na svačinu, co jsem měla na praxi.. to jsem měla jenom deset minut, v tu středu, když jsem čekala, až zavřu odtah, když jsem pekla s Kamčou korpus.. Kamča dostala za 4.. prolezla.. a úlevou začala brečet.. poprví jsem jí viděla brečet.. je asi fakt hodně duševně vyrovnaná a prostě jako z oceli, co se týče nervů.. já sem pravej opak.. tak jsem jí objala.. a pak čekala ještě na ten můj krutej rozsudek.. bylo mi to u prdele, celkem jsem s tim počítala, protože mě na tý praxi prostě nenávidí.. nevim proč.. protože nechtějí připustit, že mám pravdu.. ale už ke včerejšku..
*****
vezmu to hezky od rána.. vstanu, docela jsem byla v pohodě, protože mi to už bylo totálně jedno.. to si stejně tu známku asi neopravim.. tak je mi to fuk.. mamka ještě na mě: "držim pěsti.. tak.. aby sis vytáhla koláče" nooo.. a já myslela, že když tohle řekla, že to je celý v hajzlu.. já radši nic neříkala.. a láska moje mi psal, že jsem si smůlu už vybrala, tak snad by to dopadlo dobře.. tak jsem na to raději nemyslela, prostě výmaz.. ale prej jsem měla dodělat alespoň jeden výrobek, to jsem měla udělat i ve sředu.. ale ty krávy do mě hučely, že si mám začít s korpusem a furt něco.. nemohla jsem je už poslouchat, tak jsem to udělala.. krávy.. zabít je..
*****
tak jsem si řekla, že budu tentokrát dělat, jako kdyby tam nebyly.. taky, že jo.. jenom jsem řekla dobrý den a čapla jsem jeden z těch dvou obálek, co na mě čekaly na stole.. a mistrová na mě: "ne polož to, ještě si tohle přepočítáš.." a dala mi papír s recepturou.. vsadim se, že jsem držela obálku s koblihama.. takže nervozita stoupala.. lovila jsem mobil z tý nehorázně hluboký kapsy pracovních kalhot a odemkla jsem tlačítka a hledala jsem kalkulačku.. a?? opřela jsem se o boční tlačítko na přehrávání a začala na celou praxi řvát Sirenia.. hupss.. stane se.. přišlo mi to děsně ftipný xDD
*****
tak jsem to zastavila a začala jsem přepočítávat.. kupodivu ke mě mistrová nepřilítla a ten mobil mi nesebrala.. ale já vážně kalkulačku nemám xDD jen na to placatym, uřvanym přístroji.. nu.. tak jsem to měla za chvíli hotový.. tak mi to Matějková, mladá a protivná mistrová přepočítala.. a že to mám dobře.. a prej: "tak si vytáhni" sem na ní viděla, jak mi přeje koblihy, až jsem hrůzou málem omdlela.. a?? vezmu rychle jeden z těch obálek.. vyndám ten papír.. rozložim..
*****
120 SVATEBNÍCH KOLÁČKŮ, 10 CHODSKÝCH KOLÁČŮ" "kurva do prdele" trošičku ze mě vylítlo.. sakra.. nedokážete si představit tu úlevu.. pak mě napadlo, že to mohly být dvakrát koláče, jinak bych si vytáhla koblihy.. a tak jsem to ze zvědavosti otevřela.. a KOBLIHY.. áááá to bylo fakt hustý.. :) tak jsem měla hroznou radost.. začala jsem si navažovat suroviny.. a pak jsem scháněla misky.. a jelikož a protože si hodně lidí vytáhlo koláče, nerezová miska na kvásek mi stále chyběla.. naváženo jsem měla.. a když mi to mistrová zkontrolovala, blbě jsem se podívala do tý receptury a měla jsem dvě suroviny blbě.. tak jsem to převážila a bylo to.. pořád a stále jsem čekala na misku na kvásek!!
*****
hrůza toto.. to jsem čekala přes půl hodiny.. takovýho času v háji.. pak jsem konečně ukořistila misku a začala jsem dělat ten kvásek.. vlažná voda mi mezitím vystydla a byla ledová.. a kurva.. natočila jsem si rychle novou.. nalila jsem potřebný množství do tý misky, promíchala jsem metličkou sušený mlíko s troškou cukru a rozdrobila droždí.. rozmíchala a dala jsem to do skoro studený pece, aby to vykynulo.. mezitím jsem si promíchala ve velký míse zbytek mouky se zbytkem cukru a běžela jsem hlídat ten kvásek.. po vykynutí jsem si ho donesla k tý míse, málem to přeteklo xDD a dala jsem k tý mouce a cukru a špetky soli, vejce a olej a pak jsem tam dala ten kvásek.. vymíchala jsem těsto a ještě jsem tam dala trošku mouky, protože se mi to zdálo řídký..
*****
pomoučila jsem si stůl, dala jsem deko mouky na váhu a těsto jsem na ten stůl k váze vyklopila.. pomoučila jsem ho, udělala velkou nudli a kartou jsem uštípávala kousky po 11ti dkg na malý koláčky.. byli tam nějací druháci z Bčka na výpomoc, tak mi dělali bochánky.. nechali sme je vykynout a pak sem z toho dělala váleček, kterej jsem musela OD VOKA rozkrájet na deset stejných dílků!! kurva já nemám žádnej odhad.. a kdybych tohle řekla nahlas, zase bych si vyslechla: "MUSÍŠ SE VÍC SNAŽIT!!" jako, když jsem řekla, že prostě nikam netrefim, když nemám tu cestu naučenou.. x(( pff.. moc toto.. pak jsem jim ty bochánky zkontrolovala a malej zbytek těsta jsem odštípla od dvou bochánků, páč mi chyběly 3 dkg k tomu poslednímu bochánku..
*****
pak jsem z nich udělala válečky, který se nehorázně srážejí zase zpátky.. a nešlo mi to.. dělala jsem to poprvní v životě, pokaždý to dělala jenom mistrová a nás k tomu nepustila.. tak jsem se snažila, aby to bylo rovnoměrný a ti druháci, svině drzý, si říkali mezi sebou: "kurva tý to trvá.. pcheee.." a tlemili se mi.. kreténi.. sem jim řekla, aby drželi hubu, že sem se jich na nic neptala.. a?? začali se ještě víc smát.. pak při krájení na deset stejných dílků jsem měla největší krizi.. já neodhadnu, aby těch deset dílků bylo stejných =´(( tak jsem to tak házela na stůl a ti machři z druháku to hned stáčeli do kuliček, a přitom viděli, jak je každej dílek jinak velkej.. "kurva dej to seeeem!!" musela jsem je prostě jebat.. toto není možný.. musela jsem kousek z většího dílku uštípnout a dát to k tomu menšímu, jinak by byl každej koláček jinej..
*****
srali mě solidně.. x(( když to stočili, zkontrolovala jsem jim to a málem mě klepla pepka.. musela jsem půlku plechu předělat!! tak jsem to z toho vyházela a uštípla a stočila znova.. pfff.. takový zdržování nehorázný!! my si to taky museli uštípávat sami, když ty kuličky nebyly stejný.. ale ne.. oni sou slepí nebo navedení.. nebo prostě blbější, než já!! moc toto.. tak to přikryli a odnesli k peci.. a šli do pryč.. vařili mi makovku a šlehali tvarohovku.. byl celkem klid.. akorát.. jak tam byl fofr a jak jsem nevěděla, co si počít, když už bylo tolik hodin, asi půl desátý, tak jsem čekala na ty náplně, abych to měla čim nastříkat, ty koláčky.. děsný.. nu.. dojdu si pro ty kuličky.. a?? ZJEB!!
*****
oni nakynuly jako hovado.. že nebyly ty kuličky jednou tak velký, ale minimálně třikrát!! jako hovado velký prostě!! a mistrová: "noooo, to jsem zvědavá, co s tim teď jako budeš dělat!!" a sem jí jenom odsekla: "nu co asi!!" a měla jsem výmaz.. jako by nevěděla, že když se na něco nakynutýho vyvine tlak, že to klesne.. kráva onaaa!! tak jsem to vzala, sundala jsem z toho plátno a jednoduše jsem to zmáčka takovým dřevem, vypadá to jako razítko.. prostě mačkátko, že to z těch kuliček udělá malý placičky.. tak jsem udělala placičky a jenom jsem to rychle dorovnala prstama a byly koláčky hned.. bez vymačkávání.. namašlovala jsem okraje a začala jsem stříkat makovkou.. kurva to je šíleně tuhý a ta řezaná trubička se hned ucpe.. x))
*****
to mi trvalo celkem dlouho.. a?? najednou!! PŘIŠEL ŘEDITEL, SE PODÍVAT, JAK NÁM JDOU ZKOUŠKY.. koláčky byly rozmačkaný, tak v klidu.. stříkala jsem tou makovkou a PŘIŠEL KE MĚ!! páč jsem viděla, jak si mistrová s ředitelem povídá a jak na mě "velice nenápdně" čumí: "no.. ale tahle, ta nic neumí, ta to určitě neudělá.. prej to dole totálně podělala.. " bláá bláá bláá!! a pak ještě: "jooo.. to je ta přidrzlá.." říkala zástupkyně ředitele, co tam byla taky.. tak ale.. ta si zalezla do kanclu a popíjela si kafíčko.. ředitel mezitím koukal na mě.. "dobrý den" řekla sem s úsměvem, protože je celkem sympoš.. "dobrý den.. tak jak vám to jde?" teda, je hodně v pohodě.. " jo, snad to bude dobrý, ale stejně mě nenechaj prolízt.." a hodila jsem vražednej pohled na dveře kanceláře..
*****
"a proč si to myslíte?" pokračoval.. "nu.. protože mi CELÝ TŘI ROKY OMLACUJOU O HLAVU, ŽE MI NEJEDE AUTOBUS DO PLZNĚ DŘÍV, NEŽ PO PŮL ŠESTÝ A ŽE SEM V PRÁCI PO PŮL SEDMÝ NĚKDY VE TŘIČTVRTĚ NA SEDM!!" a to mě už určitě ty krávy slyšely.. "a máma nemá řidičák a z intru bych do školy netrefila, mám na to tady ve škole tři papíry a furt něco na mě maj!! HNED MEZI DVEŘMA DNESKA RÁNO MĚ SPRDLY, JAK SI TO PŘEDSTAVUJU PŘIJÍT NA ZKOUŠKY POZDĚ!! PANE ŘEDITELI, ALE TO JE KAŽDEJ DEN!! CELÝ TŘI ROKY!!"
*****
uff.. dostala jsem to ze sebe.. rěditel mě pochopil.. och.. a pak šel za zástupkyní, která se konečně vykecala v kanclu a všechno jí to vylíčil.. zaslechla jsem jenom něco, ale to hlavní: "to se ale s tim dojížděním snad dá lehce zařídit ne?? měli byste to akceptovat, když se sem slečna nemá jak dostat.. a ne jí nervovat a navíc při zkouškách.." hhh.. stěrááá xDDD a zlatej hřeb xDD šel za mistrovou a zjebal jí xDD "ALE TAHLE STARÁ VÁHA JE FAKT PŘÍŠERNÁ!! AŽ TU BUDU PŘÍŠTĚ, TAK JÍ TADY NECHCI VIDĚT!! KOUKEJTE S TIM NĚCO UDĚLAT!!" xDDDDD muhehehe xDDD
*****
no.. tak ředitel odešel.. a hned se do mě zase pouštěla, že si mám laskavě máknout.. csss.. nejde mi to rychlejš kurva!! a furt budou jebat!! tak jsem to ze všech sil dodělala.. a?? nastříkala jsem o pět makových koláčků víc.. x)) tak jsem z nich musela tu makovku sundat a dám tam tvaroh.. omfg.. to bylo moc.. tak jsem to jakž takž sundala.. dala jsem na tvarohový rozinky a už sem s tim letěla do pece.. upekla jsem ty koláčky.. měla jsem na to půl hodiny.. v pohodě mi napekly.. tak jsem tam šupla další.. ten překynutej plech.. a dala sem to píct.. a pak ten zbytek.. až jsem měla odpečeno, vzpomněla jsem si, že nemám ty velký koláče!!
*****
hmm.. tak to ZASE NESTIHNU!! mistrová hned: "snad nebudeš ještě zadělávat na ty velký!! máš půl hodiny do konce!!" hmm.. néééé.. ty vole zase než zadělám, než to nakyne twl.. a ZASE ČEKAT NA NÁPLNĚ JAK KRETÉN?? sem se na to vysrala.. mamka říkala: "aspoň jeden výrobek.." hmm.. ale asi mi to k ničemu nebude.. tak jsem si po sobě umyla sáčky.. hey.. ale všeci s nima stříkali a JÁÁ MUSELA UMEJT VŠECHNY?? hmm.. dobře nu.. prostě mě nenávidí, tak co čekat.. nějak jsem si za ty tři roky zvykla.. furt do nekonečna mi o hlavu omlacovat, že JÁ ASI MŮŽU ZA TO, ŽE TI MANÍCI Z ČSAD SOU PROSTĚ KRETÉNI?? hmm.. jen si poslužte, já můžu za všechny problémy lidstva!! pff..
*****
nu.. tak.. jsem se pak zeptala, jestli už můžu domů.. Kamča ještě pekla chodský, ale já prostě na to už jebala, fakt bych to za půl hodiny nestihla.. omfg.. to ani náhodou.. tak prej jenom: "no běž domů.. co bys tady taky dělala.." hmm milééé.. tak jsem teda šla.. "naskle.." jen na půl huby.. "ahoj, Kamčooo" "ahoj" a letěla jsem do šatny.. bylo za deset jedna.. jůů to stíhám bus ve 13:15!! radooooost.. rychle jsem se převlíkla, naházela jsem si hadry do pytle a šla jsem rychlejš.. ale nemusela jsem běžet.. tak jsem volala mamce, že jsem stihla malý koláčky a že du na bus.. pak jsem si dala Chemiky do uší a pak jsem jela domů.. doma jsem si lehla a až přišla mamka, tak jsem jí vyprávěla a po obědě jsem si asi ve 4 psala s Vilíkem a pak jsem šla spinkat.. spala jsem od pěti asi do osmi xDD
*****
tak sem to nějak zvládla.. tak snad prolezu.. x))

Titulek?? JE TO V HAJZLU!!!

10. června 2009 v 23:05 | Euphoric-Endeavor |  >Má duše

achoj..

hmm.. tak jak to začít?? že by tím, že je to všechno totálně v hajzlu?? že celý tři roky snažení byly k hovnu?? jojo.. už to tak bude.. x´(( dneska jsem měla první praktický zkoušky.. zejtra mě čekaj druhý.. hmm.. a jak to probíhalo?? táák začneme..
*****
jebalo se to od samotnýho rána, jenom co jsem vlezla na dílnu mě mezi futrama zastavila ta jedna píča mistrová.. "NO TO SNAD NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ!! PŘIJÍT POZDĚ NA ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY!! NO UŽ TĚ VIDIM, JAK TO STIHNEŠ!!" mimochodem.. praxi máme od 5:55.. a mě PRVNÍ AUTOBUS DO PLZNĚ Z ČERNOŠÍNA JEDE V 5:32.. a jede to skoro hodinu.. ve čtvrt na sedm jsem v Plzni.. pak jsem utíkala do školy.. docela flák z Husovky na Jižák.. x)) na dílně jsem byla přesně v 6:35, což je normální čas, když bus nemá zpozdění a běžim.. tak sem tam přišla, nikde nikdo.. pak mi za zády promluvila mistrová: "na co jako čekáš?? řekni mi, na co čekáš!!" sem jí řekla, jestli by mi dala otázku.. jako vylosovat si.. zbyly tam dvě.. ty nejlepší.. (ironie pro nechápavý kretény)
*****
a co že to bylo za otázky?? mi to Pája řekl.. a velice mě potěšil.. TO NEJHORŠÍ!!! GRILIÁŽOVÝ TRUBKY A JÁDROVÝ ROHLÍKY.. sem si řekla: "kurva aspoň ty griliážky", sice to pálí jak svině, ale je to lehčí na přípravu a zpracování, než rohlíky.. ha?? vytáhnu si rohlíky.. radost veliká.. šla jsem do kolen.. hmm.. tak jsem se tedy nějak rozhoupala.. a musela jsem to přepočítat.. naštěstí.. noo.. sice na hovno, ale myslela sem, že aspoň něco.. hmota byla v boxu hotová, tak jsem to musela jenom doředit bílkama..
*****
vzala sem tu sračku a jelikož a protože hmota na rohlíky a na trubky vyladá skoro stejně, tak sem nevěděla, která to je.. hm.. super.. hrabala sem na jednu, na druhou.. a za zádama mi promluvila mistrová.. "ne tohle je na trubičky, to si ze mě děláš srandu ne?? vem si to a zmiz.." hm.. uposlechla jsem její milý příkaz.. odvážila jsem si hmoty na 20 roblíčků.. a měla jsem to doředit bílkama.. dala jsem to do malýho kotlíku, na kterej jsem čekala asi půl hodiny, páč všechno se v nich dělalo a máme jenom dva a malej stroj jeden.. zkoušky dělaly dvě třídy.. dvě poloviny tříd.. a každej ho chtěl prostě pro sebe.. šmejdi..
*****
hm.. tak jsem to vzala, jebla jsem tam tu sračku a šla si pro bílky.. hledala jsem je jak kretén po celý cukrárně a kurva nikde nebyly!! pak jsem zjistila, že je milá paní mistrová někam zašila a ty krávo emoušská si hledej.. :-/ tak sem je teda objevila.. lítala sem tam jak kkt.. x(( nu.. tak sem do toho tak přilejvala ty bílky a?? najednou to bylo krapítek řidší, jsem zapomněla, že to jsou rohlíčky a že se to bude sříkat.. a ne griliážky, který se roztíraj.. pff.. první poděl.. moc řídká hmota.. volám mistrovou..
*****
"no to si ze mě děláš srandu ne?!" další zjeb, první poděl jak kráva.. tak jsem tam musela přidat tu neředěnou hmotu.. neměla jsem nakonec jeden plech rohlíčků, ale přesně dva.. ehm.. rozhlíčky se mi kupodivu povedly nastříkat, ale musela jsem je ze začátku sundávat, prostě než chytnu ten grif, nebo co.. aby mi to šlo dobře.. tak jsem to konečně po hodině a půl nastříkala.. jebla jsem to do šráku, aby to oschlo (jádrový hmoty se musí nechat na povrchu oschnout, aby se vytvořil prask, kterej je pro ty sračky typickej, jen aby se někdo nedivil)
*****
mezitím jsem si chtěla udělat korpus.. dostala jsem recepturu a přepočítala jsem si to jen na jeden korpus.. ta jejich giga kalkulačka mě deptá.. x)) vzala jsem si misku, rozmíchala jsem RP (rychlošlehací pasta) ve vodě, přidala jsem JEDNO VEJCE a cukrr krystal a šlehala jsem to dokud se to nerozpustilo.. a?? najednou po chvilince šlehání z toho byla bílková glazura!!! prostě hustý, bílý a našlehaný jak kráva!! a ty krystaly cukru tak furt byly!! poděl.. šla jsem za mistrovou..
*****
hned mě zjebala, že MI TO NIKDO NEPŘEVÁŽIL A MÁM MÁLO VAJEC.. jako bych to nevěděla.. dala jsem tam ještě tři vejce.. a došlehala jsem to ručně.. bylo to gutt.. akorát čas v prdeli..
*****
ZASE HODINOVÝ ŠKEMRÁNÍ O KOTLÍK!! tak jsem si pak udělala korpus v misce a s ručnim mixérem.. ale ono se to tak šíleně rychle točí, že mi přijde, že mixér na prvním stupni je stejně rychlej, jako stroj při třetím stupni.. tak jsem to dala na jedničku.. hned ječela, že jak si to představuju šlehat na první stupeň!! tak jsem to dala na tu trojku a všude to stříkalo jak kráva..
*****
blbě jsem viděla na hodiny, furt do mě někdo strkal, mluvil na mě.. a?? najedou jsem to šlehala 6 MINUT!!! tak honem s tim ven.. nikdo z mistrovejch tam zrovna nebyl.. tak v pohodě.. ale.. nervy, jestli to napeče.. viděla jsem tam totiž takový ty bublinky přešlehání.. super.. dala jsem to do ráfku a rozetřela.. a pak jsem si musela počkat, až se mi uvolní pec!! hmm.. další zjeby, že nic nedělám a že na to seru.. dala jsem si píct pak ten korpus.. pekla jsem to současně s Kamčou na jednom plechu.. a?? NAPEKLO TO.. a tak krásně, měla jsem radost.. takovej nádhernej hladkej povrch, žádný puchejře nic..
*****
mezitím jsem šla na svačinu.. nesnědla jsem nic.. nestíhala jsem to.. už bylo devět.. byla jsem tam teda těch deset minut.. pak jsem zavřela odtah (zůstává uvnitř pece pára) a už jsem tam zůstala.. tak jsem to pak vyndala a dala chladit k oknu.. šla jsem si upíct rohlíčky.. už byly oschlý.. krásně napekly, byly prostě suprový ty korpusy.. nechala jsem to taky chladit.. mezitím jsem si udělala pišingrovku do dortu.. viděla jsem, jak ju měla už udělanou mistrová.. a když jsem se ptala, jako co to má bejt, tak prej si k tomu zbytku mám přidat trochu 100% tuku, trochu cukru, trochu kakaa, trochu jádrový pasty a pak trochu cukapa.. tak jsem to udělala.. a nahřívala jsem to a vyšlehala..
*****
mistrová mi do toho furt hrabala, páč potřebovala tu pišingrovku na modely.. tak jsem jí nechala.. odebrala jsem si z ní 30 dkg a pak jsem si rozkrojila už vychladlej korpus a dala jsem do toho tu pišingrovku.. a přiklopila.. nechala jsem to na stole a šla jsem si obarvit a vyválet modelku.. nešlo mi to.. to modrý barvivo vůbec nebarvilo a tim ředěním vodou ta modelka tam zřídla, že to prostě nešlo obalit.. tak jsem se na to vysrala a šla jsem se podivat na ty vychladlý korpusy.. pak jsem si udělala ty mřížky z cukapa.. nešly mi.. vůbec!!
*****
no.. a pak jsem si rozválela tu modelku.. a už jsem to chtěla dát na ten korpus a?? mistrová zaječela: "TAAAK TŘEŤÁCÍÍÍÍÍ!! KONEC ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEEEEEK!! PŘEDVEĎTE SVOJE PREZENTACE!!" hm.. a všichni se mi děsně smáli.. jooo.. supeeer.. to mi totiž chybělo.. tak jsem to MUSELA ODLOŽIT A UŽ NA TO NESAHNOUT.. poslechla jsem, stejně jsem byla na mrtvici od rána, ale co.. postupně chodili do expedice, kde to mistrová zhodnotila, kde o tom ty 4 krávy diskutovaly.. tak přede mnou byla Kamča.. nestihla dort.. měla jenom korpus.. ale udělala kremrole, ale nepocukrovala je.. dostala za 4.. brečela.. úlevou.. tak sem jí objala, jako jsem objímala Dominiku, když jí zapadlo pár věnečků.. nemám to ráda, když někdo brečí..
*****
pak jsem byla na řadě já.. pouštěly se do mě fakt dobře.. "JSEM NESCHOPNÁ A NIC NEUMIM" a prej: "nic neumí a ještě je drzá.." a ani slovo jsem neřekla!! =´(( tak pokračovaly: "dort nemáš dodělanej.. a kde máš výrobek??" a přinesla jsem tam ty korpusy těch rohlíčků.. "no.. ale my tě nemůžeme známkovat, když nemáš ani jeden výrobek.." ale známkovaly mě..
*****
"no.. u mě si nepostoupila.." řekla Jana.. "u mě bohužel taky ne.." řekla Marcela.. "u měěě.. taky ne.. je mi to líto, Jituš.." řekla Veronika.. "no a u mě už tuplem ne, csss.. neumíš nic a vyskakuješ si" řekla Dáša.. kráva tlustá =´(( přitom sem neřekla ani slovo..´=´((
*****
TAKŽE: DORT ZA PĚT VÝROBEK ZA PĚT.. ESTETIKA?? prej: "jak mám hodnotit estetiku, když nemáš nic.." PĚT.. =´(( NEUDĚLALA JSEM TO!!! =´((

To je dneska poděl.. x))

8. června 2009 v 14:25 | Euphoric-Endeavor |  >Má duše

achoj..

nu.. kde začít.. tak co třeba od mýho veselýho rána?? jojo.. to vám bylo něco.. xDD máme napsaný v rozpisu, že praktický zkoušky jsou tenhle týden.. a to dva dny.. ale nikdo nevěděl, jaký dva dny.. ale jim je to fuk, zajeli si do Plzně a zase jeli zpátky.. maj to pár kilometrů.. ale já projedu celý západní čechy!! nu tak jsem jela.. si nenechám profrčet zkoušky, že jo.. tak sednu do busu a až jsem byla už v půli cesty, tak mi napsala Kamča, že volala do práce, musela počkat, až tam budou mistrový, aby se jich zeptala, kdy že ty zkoušky vlastně jsou..
*****
nu tak mi ve třičtvrtě na sedm napsala, že jsou zkoušky ve středu a ve čtvrtek.. takže poděl.. tak jsem se projela do Plzně a?? tam jsem si dřepla do haly CANu a čekala jsem na bus domů.. naštěstí mi jede v 8:50 (a pak až ve 13:15) tak jsem nasedla a ani jsem nemohla usnout.. tak jsem se alespoň učila, když sem nemohla spát..
*****
přijela jsem domů a musím říct, pořád se mi ce spinkat.. :( tak asi půjdu.. :) jen co sezobu nějaký kuličky (baštim Nesqik x)), tak zalehnu.. sem s mamkou před chvíli sekala trávu a ono začalo taaak pršet.. x)) tak sme se na to vybodly.. čekám, až se zlatíčko připojí.. tak mezitím si pustím Sireniu, jojo.. co taky jinýho.. x)) a budu čekat, kdy na mě strýc vletí, že to mám ztišit, nebo že to vyhodí z okna.. je milej, nejradši bych ho nakopala do prdele a pověsila za koule do průvanu, kreténa.. jednou mi někdo řekl: "ty se tak hezky vyjadřuješ o svých příbuzných.." jooo někdooo.. inženýrka Tyllová na technolu xDD hned sem po ní vyjela, že ten kretén není můj příbuznej xDD ona se mě chudinka bojí.. xDD
*****
snad jí strach tedy nedovolí, aby mě nechala rupnout u ústních zkoušek xDD a snad prolezu z těch písemných, ale.. nooo prostě měla bych.. x)) nejsem zas tak blbá jak vypadám.. xDD relativně.. xDDD jojo.. dneska je hooodně veselej den, jen čekám, kdy zase uslyšim řev.. ten chlap je vážně debil.. když nemůže řvát na mě, tak řve na mamku a když na něho mamka sere a pošle ho do prdele (kam ho posílá snad padesátkrát denně) tak de dolů ječet na svýho vymaštěnýho otce.. hm.. milý to chlap, Gerard mu to ještě spočítá, hh x))
*****
ale tohle.. já nechápu tupost některých jedinců.. byla jsem u Jenny na blogu.. tohle snad nemyslíte vážně!!! copak ste tak tupí, že ste se nenaučili číst, nebo prostě jen nechápete to jasný kázání, že prostě kurva nemáte dávat reklamy do komentů?!?! tohle mě dokáže tak nasrat!! čekáš celej den na komentář, a když už vidíš, že ti něco přišlo a pak na to klikneš v domění, že je to třeba nějaká rada, a vyleze z toho hnus typu: "HLASUJ NA MÝM BLOGÍSQUUU UDĚLÁM TI DIPLOMEEEEK" TOTO NE!!! DEMENCE TYPU "LŮŮŽOVÝ BLOGÍÍÍSEQ" KDE JE V ZÁHLAVÍ ZAC EFRON :-! NEMAJ CO LÍZT NA BLOGY TEMNÝCH EXISTENCÍ, KDYŽ NEJSOU SVOJÍ DEBILITOU SCHOPNI RESPEKTOVAT TO, CO JE JASNĚ PSÁNO V ZÁHLAVÍ!! ÁÁÁÁ!! ZABÍT!!
*****
nenenene.. nebudu se rozčilovat.. nenávidím to a nejsem sama.. je to jako růžová epidemie, která moří svět.. nechutný blogy o hovnech, kde si dvanáctilétý autorky hlídají každou kalorii.. omfg.. nemám nic proti tomu.. dělejte si co chcete.. a jak by řekl můj děda:"klidně se z toho poserte" jo klidně.. ale KURVA NECPĚTE TO NĚKOMU, KDO O TO NESTOJÍ!! HOWG
*****
tak.. jsem to ze sebe trošku dostala.. vážně.. berte na to ohledy, určitě si žádnej autor nedává upozornění na blog jen pro prdel.. (mluvím o těch z mých řad x)) nu.. ble ble.. bolí mě z tý růžový oči.. pff.. nu.. tak já mizím.. du dopucovat ten můj další výtvor xDD zatím se mějte.. =o** ♥

Bez názvu

5. června 2009 v 12:40 | Euphoric-Endeavor |  >Má duše

achoj..

nu.. vím, že bych měla zase napsat nějakej článek.. ale.. kdo si ty moje trapný kecy čte.. x(( a prostě.. mám v pondělí praktický zkoušky a není nálada a jsem totálně vymaštěná, co se týče psaní.. jen jedno.. celý dny strávím na ICQ, to není žádná novinka.. rozčiluju se, páč jsem se včera dověděla, že v lednu vyšel Silent Hill v Deníku sport.. dočetla jsem se na jednom blogu.. aaaaaachjooooo.. ale v tý době jsem ten film ještě neznala.. ale.. jaxi jsem se vzpomněla, že všechny ty DVD, co takhle vycházejí v tisku, jsou na takový celkem nepřehledný hromadě v Tescu.. tak se tam musíme s rodinkou zajet podívat.. sice do Plzně jezdím každej den, ale já tam nikam netrefim.. jenom z autobusáku do školy a zpět.. nu.. mlčím o své neschopnosti.. x))
*****
dneska.. mamka myslela, že bude v práci končit dřív.. mám dneska upíct dort.. babi na narozky.. sakra já s tou naší pecí neumim.. no.. co nadělám.. nějak musím zainprovizovat.. x)) jo.. a nebylo tu nic ke snídani tak sem do sebe naprala nějaký Bonpari.. vskutku výživná snídaně, co?? xDD ale když taky snídáte tak "brzo" v jedenáct, tak se není ani čemu divit.. oběd mám v lednici, nemusim si vařit xDD sice vařit umim jen polívky, ale aspoň něco, ne?? xDD stejně to už nikdo nežere, jen z toho hladu nu xDD
*****
jo.. už vím, proč jsem se dneska přihlašovala na admin xDD chtěla jsem sem našoupat nějaký obrázky.. :) tak popřemýšlím, jaký.. :) zlatíčko moje mourovatý =o** mi dal včera na profil takový krásný obrázky.. děkuju ♥
*****
jo.. a dneska bude veselo.. mám začít zadělávat na dort.. prostě abych měla korpus, než příde mamka, já jsem jistější, když je někdo doma.. a?? dojdu do kuchyně a vidim tam dva mega hrnce s vodou.. a vzpomněla jsem si, že dneska zase v půlce města neteče voda!!! ááááá x(( tak to bude sranda veliká nu xDD uvidíme.. snad to zvládnu xDD nejsem přece takovej mimoň, abych neupekla korpus bez dozoru xDD eeeh.. snad.. x))
*****
hey dneska ten sen.. xDD nějakej oslizlej kretén mě chtěl cucat :-! a pak? se tam objevil ten zmrd jeden vodpornej :-! co mi rozeslal povídky po mojí škole.. :-! blééé :-! tak to sem se raději hrůzou probrala.. to vám je tak někdo vodpornej.. :-! a charakterově jakbysmet.. x)) já mám prostě dneska dost.. jojo.. bude dneska veselo.. xDD ještě bych mohla ten korpus spálit xDD nu což.. xDD to nebude vidět.. xDD stejně na to napatlu straciatellu xP xDD
*****
noo.. co ještě říct.. jo.. zlatíško moje.. =o** tak strašně moc mi je s tebou krásně.. =o** pořád věřím, že se někdy sejdeme.. =o** že tě uvidím, že tě obejmu.. už bych tě nemohla pustit.. nene.. =o** LD, broučku.. =o** ale to ty víš.. ♥♥♥
*****
tak.. končím.. :) mějte se fayně, já du smolit ten dortík pro babi.. :) =o**

Art of Sharing Lovers ♥♥♥

3. června 2009 v 18:50 | Euphoric-Endeavor |  >Nezařazené songy
*****
OMFG.. tohle je naprosto nádherná písničkaaaaaa %) ♥♥♥ prostě úžasná %) miluju jííííí ♥♥♥