když není něco nemožné, musí existovat způsob, jak se to dá uskutečnit    Sir Nicholas Winton
Stáváme se stejnými a tím se stáváme ničím... (M. Stanne - DT)

Československá Superstar - finále

20. prosince 2009 v 11:40 | Euphoric-Endeavor |  >Různé
je to sice starší, ale tak co, to hlavní tam je.. ;)
*****
Praha - V Česko Slovenské SuperStar zůstaly už jen tři finalisté a do konce soutěže zbývá pouhých 14 dní. A bookmakeři si mnou ruce, celkový objem sázek na vítěze odhadují kolem dvaceti miliónů korun jen v Česku. Ve Fortuně dávají nejlepší kurz na Dominiku Starou (5,7), naopak za vítěze stále považují Martina Chodúra (s kurzem 1,5). My se na rozdíl od sázkových odborníků už tak poslední dvě kola domníváme, že vítězem se stane Miro Šmajda! Proč? Přečtěte si 10 důvodů, pro něž se domníváme, že vítězství si nakonec odnese charismatický blonďatý rocker z Košic.
Miro Šmajda Miro Šmajda Autor: TV Nova
1. Charismatický rocker dostává plyšáků skoro nejvíce ze všech finalistů. Prozradil ale, že některé věci, které přilétnou na pódium, umí i pořádně překvapit. Za svůj zpěv už totiž dostal i tampóny, kalhotky nebo banány.

Miro Šmajda dostává od fanynek nejen plyšáky, tu a tam mu přiletí na jeviště i kalhotky. Klikněte pro zvětšení!

2. Podívejte se na jeho fotku, na titulu Bravíčka či Top dívky by se vyjímal podstatně lépe, než Martin Chodúr. Miro je dost podobný typ jako Bill Kaulitz ze slavné německé skupiny Tokio Hotel, má také výrazně dívčí rysy v obličeji.

Miro Šmajda Klikněte pro zvětšení!

3. Miro je otevřený, je vynikající šoumen a ve svém pódiovém projevu se kolo od kola zlepšuje. Je čím dál více suverénní a chápe, že současné pop music je více o show, než o samotné muzice, ve které je zase lepší Martin Chodúr.

4. Jeho největší soupeř, Martin Chodúr z Ostravy, působí daleko uzavřenějším dojmem. A pro teenagerky není tak přitažlivý a sexy, což dokazuje mohutný aplaus, který pokaždé v hale Incheby vyvolává Miro Šmajda.

5. Miro to se svými fanoušky opravdu umí, jak je vidět na autogramiádách, které finalisté v posledních týdnech objíždějí.

6. Česko Slovenskou SuperStar sleduje zhruba tři a půl milionu lidí, ale většina diváků neposílá esemesky. Těch, jak vyšlo najevo jsou maximálně desetitisíce. Největší ohlas má tahle soutěž logicky ve věkové skupině 10+, a to hlavně u děvčat. A pro ty je Miro ideální kandidát - tím, jak vypadá, i jak se prezentuje.

7. Miro nechodí oficiálně s žádnou dívkou, takže je, na rozdíl od Martina Chodúra, volný. Už Karel Gott dokázal, že zpěvák, který žije z popularity u žen, musí vyvolávat dojem, že je eventuelně k mání.

8. Miro se kolo od kola zlepšuje a vždy ke svým písním NĚCO přidá, skok do publika, blbnutí s kytaristou, potřásání svou charakteristickou hřívou, klouzání se po zábradlí, anebo ze sebe serve košili a zpívá nahoře bez, k obrovskému nadšení dívčího publika… To Martin Chodúr přijde, odzpívá (sice skvěle) a konec. Navíc je to pořád stejné, Martin už je hotový zpěvák, který se nijak viditelně nevyvíjí a tak je těžké se s ním identifikovat.

Miro Šmajda v kole, kdy se zpívaly hity MTV, předvedl skok po zádech mezi fanoušky. Klikněte pro zvětšení!

9. Sice by se dalo předpokládat, že fanoušci budou ctít národnostní princip, ale za posledních dvacet, třicet let se mnohokrát ukázalo, že Slováci měli v Čechách obrovský úspěch, a vždy to byli hezcí kluci. (Příkladem může být i porotce Palo Habera, který v roce 1991 přerušil zlatou slavičí sérii Karla Gotta a opeřence mu tehdy vyfoukl. Totéž se v roce 1985 povedlo dalšímu Slovákovi, Peteru Nagymu.) Takže Martin Chodúr nemůže spoléhat jen na to, že Čechů je více a že ho podrží.

10. Miro si vybírá podstatně modernější skladby, než Martin, který má rád swing a muziku padesátých a šedesátých let. Logicky více zabodujete s We are the Champions od Queen, což zná každý, než s milostnou písní Maria z muzikálu West Side Story, který byl natočený v roce 1961 a viděli ho jen pamětníci. Kteří, upřímně, asi moc nehlasují…
*****
a v tohle doufám.. prostě Miro oslovuje mladší generaci a má svůj neoblomný styl, což se o Chodúrovi říct nedá.. je moc usedlej a neumí se tak odvázat, jako Miro.. a Superstar se musí umět rozjet :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

kdo bude první československou superstar?

Miro Šmajda
Martin Chodúr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.