když není něco nemožné, musí existovat způsob, jak se to dá uskutečnit    Sir Nicholas Winton
Stáváme se stejnými a tím se stáváme ničím... (M. Stanne - DT)

jen...

19. května 2010 v 0:20 | Evil Deed |  >Má duše
nemám co říct.. jen chci naplnit svojí touhu napsat článek, abych mohla jít bez výčitek do postele.. a z čeho výčitky? ani sama nevím.. jen.. necítím se ve svý kůži.. je to, jako by mi někdo vyrval kus srdce z těla.. jako by mi vzal kus života.. ten kus, pro který stálo za to žít.. ten kus, za kterej jsem byla ochotna bojovat.. co ale teď? zase jsem v ruce držela onu věc.. ale schovala jsem ji.. jen jsem si skalpovala asi tak deset vlasů.. nic víc, nic míň.. je to tak lepší.. lepší.. ale pro koho? pro mě? a proč zrovna pro mě? mám se ohlížet i na někoho jiného? a na koho, když nikdo není? vůbec nikdo.. jen já sama, se svou solnou lampičkou, ve který plápolá višňová svíčka.. vedle ní talířek pod moka šálek.. na talířku další svíčka.. zírám do těch plamínků a snažím se nebrečet tou bolestí, která mi vystřeluje od očí do spánků..
*****
proč bych ale měla brečet.. je něco, co mě bolí víc, než nějaký bodání v hlavě, který mám stejně z toho, že má neschopná očařka nechápe, že nechci silnější čočky, ale víc zkošený čočky.. dělá z toho vědu a vůbec nechápe, že když je mám zkosený 110 a asi 45°, tak to chci zkosit třeba o 130 a 55°.. vysvětlete jí to někdo, nebo jí nakopu do její spanilé prdele.. nemůžu ani číst.. snažím se psát.. a nemůžu už na to koukat.. a to budu pak dělat co? zírat do prázdna.. pak mi bude zbývat jen to, lehnout si a spát.. zase spát do odpoledne, jako dneska.. jako včera.. jako předvčírem.. dneska jsem šla na poštu asi v osm ráno.. pak jsem se svlíkla do spodního prádla a ještě jsem si šla lehnout.. usnula jsem okamžitě.. a vzbudil mě až hovor od mamky.. a pak.. povinnosti nějaký.. odpoledne zjeb, že jsem na něco zapomněla.. tragédie, vskutku..
*****
dodělala jsem to prostě když naši přišli.. ale to je jedno.. to se už prostě nepočítá.. nemůžu za to, že mě ta sesemeska (není překlep, to jsem slyšela v Ulici) neprobudila.. celej den zase ospalá.. co jinýho.. hlava bolí.. oči bolí.. mám na zádech malinkatý protivný pupínky.. škrábu to pořád a připadám si jako bych měla blechy.. uklízela jsem si dneska.. měl přijít nějakej chlap změřit topení.. a zcela zbytečně, protože se objednávají radiátory s naprosto jiným rozměrem.. vůbec mi nedošlo, proč to měřili.. uklidila jsem přímo mistrovsky.. pak jsem odsunula poličku s palmou a potom přišel boj odsunout tu velikou tašku se starýma časopisama.. málem jsem si stříkla do gatí jak je to těžký.. ale zvládla jsem to.. knížky jsem si položila na polštář, aby mi je nezašpinili, netušila jsem, co všechno budou dělat.. a pak jsem jen čekala.. nejdřív šli ke mě do pokoje.. seděla jsem v kuchyni a pila s mamkou Velveta.. 
*****
mé paranoidní myšlenky a nehorázný nutkání se tam jít podívat mě přiváděl k šílenství.. drtila jsem ten hrnek a chlastala to kafe až nechutně rychle.. ale co jsem měla dělat.. vlítnout jsem tam na ně nemohla, abych je hlídala, jestli moc blbě nečumí na všechny ty moje plakáty.. brrr.. fakt.. nesnáším to.. naprosto NENÁVIDÍM.. jinak vcelku klid.. až na ten mamky zjeb.. ale tak co.. nemohla jsem jí říct, že jsem spala tak dlouho.. ale to je ostatně moje věc.. Jerry je zamilovanej.. Micinka přišla za mnou až nahoru.. a dokonce se nabaštila v kuchyni.. vedle Jerryho.. to se teda divím.. potvora malá.. už s mamkou každej den čekáme, jestli konečně nevyvede Lachtánka (jo je to Tomík, ale já mu prostě jinak neřeknu).. ale ne.. achjo.. uvidíme no.. je venku vítr, tak se nedivím.. 
*****
chvíli jsem si psala s Míšou.. ani jsem se na tu konverzaci nemohla soustředit.. nechápu.. ikdyž.. co já vlastně vnímám? nic.. čtu a píšu.. a krmím ryby na FB.. to je všechno.. a pak mi ucházejí věci jako je vyklizení myčky a odnesení flašek že jo.. nojo.. celá já.. mimoň, jak říká mamka.. ok.. souhlasím.. už mi to vážně všechno leze na mozek.. ty vole.. dneska (vlastně včera 18.) vyšla Vyvolená a já jsem zatím přečetla jen půlku Levé ruky boží.. nemohla jsem se dneska soustředit.. psala jsem.. ale moc jsem toho nenapsala no.. jde mi to nějak pomalu.. ale snažím se.. 
*****
ale myslím, že tu knížku do pátku do odpoledne dočtu, abych pak mohla rovnou začít číst Vyvolenou.. těším se.. to je asi tak jediná hezká vyhlídka.. no.. a taky moc kecám.. už půjdu.. stejně netuším, co říct.. mám toho tolik, ale kdybych tak věděla, jak to všechno vyjádřit.. ale nějak na to nepřicházím.. tak poděl.. nechám to na vaší fantazii.. papa :-*
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Tomáš | Web | 19. května 2010 v 15:10 | Reagovat

Taky nesnáším když mi někdo leze do pokojíčku. Ještě cizý člověk, to by mne trefilo.

2 Mary Mary | Web | 19. května 2010 v 15:42 | Reagovat

Proč mám pocit jako kdybys myslela tou věcí žiletku?

3 Zaida Zaida | Web | 19. května 2010 v 16:47 | Reagovat

Fujtajbl, všechny žiletky zahoď. Ty slouží k jiným věcem.

4 Karoll Karoll | Web | 19. května 2010 v 17:45 | Reagovat

Vyvolená...počkat! to mi něco říká... to bude ta knížka, kterou jsem si půjčila z knihovny, ale nečetla jsem ji, neboť jsem to nestihla. Asi se k tomu někdy vrátím, snad :D

5 pavel pavel | Web | 19. května 2010 v 20:49 | Reagovat

na ty vlasy si dej pozor... jak se jich někdo zmocní, má tě v moci

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.